Autor:
JP Hion

Populaarne e-kursus “Ravimitest maakeeli” alustab taas

E-kursuse kvaliteedimärki kandev Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi e-kursus “Ravimitest maakeeli” algab 24. oktoobril. Kursusel saab põhjalikud üldteadmised ravimite kohta.

Kursuse üks korraldaja, Tartu Ülikooli farmakognoosia nooremlektor Janne Sepp ütles, et kursus annab ravimite kohta tõenduspõhised baasteadmised, mis aitavad orienteeruda tänapäeva kirjus infotulvas. „Elame ju ajal, kus tohutu infohulk on meist vaid ühe näpuliigutuse kaugusel, kuid kaugeltki kogu see informatsioon ei ole õige. Seepärast ongi oluline, et igaühel meist oleks põhiteadmine või tunnetus ravimite kohta, et oskaksime eristada tõde ja väära ning seeläbi kaitsta enda ja oma lähedaste tervist,“ selgitas Sepp.

Kursusel osaleja saab:

  • ülevaate ravimite kujunemisloost;
  • teadmised selle kohta, mis on ravim ja kuidas see sünnib;
  • teavet ravimite koostise kohta;
  • ülevaate sellest, kuidas saabub ravimi toime ja kuidas saab ravimeid manustada;
  • läbilõike apteegis müüdavast kaubast ja pakutavatest teenustest;
  • praktilisi nõuandeid selle kohta, mida ravimite kasutamisel silmas pidada.

Kursusele oodatakse nii üliõpilasi kui ka kõiki teisi huvilisi. 24. oktoobril algav kursus on täielikult veebipõhine. 6-nädalane kursus Moodle'is on jagatud teemadeks, igat teemat juhatab sisse lühike videoklipp ning seda toetab juba põhjalikum tekstimaterjal. Õppur peaks planeerima iga nädal õppimiseks umbes neli tundi. Iga osaleja võib õppematerjali läbimise tempo ise valida. Arvestada tuleb seda, et kursus oleks läbitud hiljemalt 5. detsembriks. Kursuse maht on 1 EAP.

Üliõpilased saavad registreeruda ÕIS-i kaudu kuni 22. oktoobrini (MVFA.00.019). Kõikidele teistele huvilistele on registreerumine avatud kuni 20. oktoobrini (MVFA.TK.029). Registreeruda saab siin.

Janne Sepa sõnutsi on kursuse lõpetanud õppijad tagasisides kiitnud omandatud teadmiste praktilist väärtust ning kursuse loogilist ülesehitust ja paindlikku õpiaega. „Ravimitest maakeeli“ toimub juba seitsmendat korda ning praeguseks on selle lõpetanud üle 1600 õppija.

Kursuse on välja töötanud Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi õppejõud Karin Kogermann, Ain Raal, Janne Sepp, Kersti Teder ja Daisy Volmer.

Rohkem on infot on Tartu Ülikooli kodulehel.

Ravimtaimehuvilistele on avatud "Farmakognoosia" mikrokraad

Ravimtaimehuvilistele on avatud Tartu Ülikoolis farmakognoosia mikrokraadiprogramm

Kliinilise farmaatsia magistrikava foto

Tartu Ülikoolis avatakse „Kliinilise farmaatsia“ magistriõppekava

Florese stipendiumi pälvis Heleriin Laur.

Florese fondi stipendiumi pälvis Heleriin Laur