Farmaatsia instituut soodustab teadus- ja arenduskoostööd peamiste sidusrühmadega. Viimastel aastatel on meil olnud edukas teadus- ja arenduskoostöö erasektori teadusuuringutele orienteeritud VKEdega ja koostöö reguleerivate asutustega.
Mitmed farmaatsia instituudi teadlased on oma eksperditeadmiste poolest kõrgelt hinnatud ja on valitud Euroopa farmakopöa komiteede (nt ekspertrühm 12 (Annustamisvormid ja -meetodid)) või Ravimiameti ekspertideks.
Farmaatsia instituudi teaduskoostöö sotsiaalfarmaatsia ja meditsiinitehnoloogia teadlaste vahel on ainulaadne isegi maailma mastaabis. Ühised uurimisteemad keskenduvad nt meditsiiniseadmete alase kompetentsi arendamisele üldapteekides Põhja- ja Baltimaades ning ravimite kasutamise hindamise teenuse ellu kutsumisele tervishoiu esmatasandil Kesk- ja Ida-Euroopa riikides.
Farmaatsia instituut on üheks oma prioriteetseks valdkonnaks seadnud farmaatsiateaduste ühiskondliku nähtavuse suurendamise ja staatuse tõstmise, luues ja tihendades kontakte peamiste sidusrühmade, tervishoiuorganisatsioonide ja reguleerivate asutustega.
Tutvu ka farmaatsia instituudi seadmete kasutamise ja teenuste hinnakirjaga.
Raamatus käsitletakse järgmisi teemasid: ravimite ajaloost tänapäeva, ravimite valmistamine, nende koostis ja manustamise põhimõtted, ülevaade apteegist, ravimite kasutamise ABC.
See raamat aitab paremini mõista sagedasemate haiguste sümptomeid ning tutvustab nende leevendamiseks kasutatavaid käsimüügiravimeid ja koduseid raviviise. Käsimüügiravimite puhul on lühidalt seletatud, kuidas ravim toimib, kuidas seda manustada ja annustada.