Kliiniline farmaatsia on farmaatsia haru, mis tegeleb ratsionaalse ravimikasutuse igapäevaste ja teaduslike aspektidega ning mille eesmärk on parandada patsiendi ravikvaliteeti.
Kliiniline proviisor saab tegutseda nii haiglas kui jaemüügiapteegis ning tema tööülesanded on seotud patsientidele määratud raviskeemide analüüsimise ja optimeerimisega ning arstide, õdede ja patsientide nõustamisega.
Pooleteise aasta jooksul õpid, kuidas viia igapäevases ravis ellu tõhusa, individualiseeritud ja tõenduspõhise farmakoteraapia põhimõtteid. Õpe on probleemipõhine, nagu näeb ette ka su hilisem töökeskkond.
Õppekava on Põhja-Euroopas ainulaadne ning õppetööd viivad läbi kliinilised proviisorid nii Eestist kui ka teistest Euroopa riikidest.
Õppetöö toimub inglise keeles ja veebis Moodle’i keskkonnas iseseisva õppetööna ning iganädalaste veebiseminaridega. Õpetamine toimub läbi haigusjuhtude lahendamise ja annab kliinilise proviisorina töötamiseks praktilisi teadmisi. Programmi raames on võimalik läbida ka praktika Tartu Ülikooli Kliinikumis.
Õppekava maht on 90 EAP-d ja õpingud kestavad kaks aastat.
Loe kursuse kohta lähemalt Tartu Ülikooli kodulehelt.