Oodatakse osalema ja esitama teese rahvusvahelisele konverentsile

Aprillis toimub rahvusvaheline konverents „Järgmine peatükk patsiendihooles: patsiendikeskne lähenemine ja digitaalne innovatsioon tervishoius“, millele saavad tudengid, teadlased ja praktikud esitada teese 15. veebruarini.

Teese on oodatud esitama kõik need, kelle uurimistemaatika hõlmab patsiendikeskset tervishoidu, inimeste ravimite kasutamist parandavaid teenuseid, tervisealast kirjaoskust, ravijärgimust ning patsientide tervist ja ravitulemusi toetavad digitaalsed lahendusi.

Vastuvõetud teesid avaldatakse ajakirjas Research in Social and Administrative Pharmacy (Impact factor 3.336). Huvi korral saavad autorid esitada ka artikli samale ajakirjale avaldamiseks.

Üks korraldajatest, sotsiaalfarmaatsia kaasprofessor Daisy Volmer ütles, et konverentsi fookuses on patsient ja tema võimestamine oma raviteekonnal, ravijärgimuse parendamine ning erinevate innovaatiliste (digi)lahenduste kasutamine patsiendi ravi tulemuslikkuse toetamiseks. „Käsitlemist leiab ka tervisealane kirjaoskus ja patsiendiohutuse aspektid, sealhulgas riskivähendamise meetmed. Vaatluse alla tuleb erinevate digilahenduste mõju inimese tervisele, tervisekäitumisele ja ravi tulemuslikkusele,“ selgitas Volmer.

Daisy Volmer lisas, et konverentsil osalevad oma valdkonna tippspetsialistid ja teadurid. Nendeks on näiteks professor Timothy F. Chen Sydney Ülikoolist, keda tuntakse ülemaailmse ravimikasutamise ja ravijärgimuse teemade eestvedajana, ning kaasprofessor Afonso Cavaco Lissaboni Ülikoolist, kelle põhiline uurimisvaldkond hõlmab tervisekommunikatsiooni. „Lisaks tervisealase infokirjaoskuse käsitlemisele räägib doktor Cavaco lähemalt, kuidas digilahendustega mõjutada inimeste tervisekäitumist. Juttu tuleb ka perearsti töölaual olevatest erinevatest e-lahendustest, mis toetavad arsti otsuste tegemisel,“ ütles ta.

Konverentsile oodatakse nii arste, õdesid kui ka apteekreid ning teisi tervishoiutöötajaid, kellele ravimikasutamise parandamist toetavad patsiendikesksed lahendused huvi pakuvad. „Konverents annab võimaluse nendel teemadel kogemuste vahetamiseks ja toetab elukutseteülest koostööd,“ ütles Daisy Volmer.

Konverents toimub 7.-9. aprillini Pärnus. Teese saab esitada 15. veebruarini. Täpsemat infot selle kohta saab konverentsi kodulehelt.

FOTO: Erakogu.Tänavu toimub konverents "Järgmine peatükk patsiendihooles: patsiendikeskne lähenemine ja digitaalne innovatsioon tervishoius" Pärnus. Pildil viimati peetud konverents.

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Veebiseminar: teadmussiirdedoktorantuur

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond korraldab veebiseminari, et tutvustada teadmussiirdedoktorantuuri eesmärke ja võimalusi selles osaleda.
Tartu Ülikooli eestvedamisel nõustati kuues riigis palju ravimeid võtvaid patsiente

Tartu Ülikooli eestvedamisel nõustati kuues riigis palju ravimeid võtvaid patsiente