Autor:
Andres Tennus

Meditsiiniteaduste valdkonnas sai lõpudiplomi enam kui 300 inimest

Tänavu saab Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnas lõpudiplomi 317 inimest, kelles 36 lõpetab cum laude.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember õnnitles kõiki lõpetajaid suure saavutuse eest. Ta sõnas, et valmis retsepte tuleviku tarvis ei ole. „
Mida ikkagi tähendab elada maailmas, kus meist mitte kaugel toimub täiemahuline sõda? Ajaloo tundjad teavad, et idanaabri selline käitumismuster oma naabrite suhtes on kestnud juba sajandeid. Meie oma ühiskonna üha suurenev polariseeritus, kus omaenda tõe kõrval ei kannatata teisi? Mis on tõene ja mida saab uskuda? Kuidas oleme valmis tehisintellekti tulekuks? Ülikoolilõpetajate ja haritlastena peaksid need ja paljud teised küsimused teile olulised olema, just teist, head lõpetajad, peavad saama ühiskonna suunanäitajad ja seisukohtade kujundajad. Ja seda lisaks oma erialalisele tööle.”

Lõpetajate nimelt kõne pidanud reumatoloogia kaasprofessor Riina Kallikorm meenutas oma lõpudiplomi kättesaamist. „Kui minusugused arstideks aastakümneid tagasi  tunnistati ja kellest edaspidi sisehaiguste arst sai, siis neile  oli vajalik lugemis- ja  kirjaoskus (eesti ja vene keeles), pliiats ja sulepea, paberiliim, stetoskoop või fonendoskoop. Arsti edu sõltus lisaks  veel kuulmis- ja kuulamisoskusest, käelisest osavusest ja tihti aitas arenenud empaatiavõime.”

Tänasel aktusel saavad lõpudiplomi 317 lõpetajat: neist 144 arstiteaduse, 25 hambaarstiteaduse ja 18 proviisori integreeritud bakalaureuse- ja magistriõppekava tudengit. Samuti lõpetab 12 rahvatervishoiu ja 9 õendusteaduse magistriõppekava üliõpilast. Kehalise kasvatuse ja spordi erialal lõpetab 36 bakalaureuse- ja 15 magistritudengit ning füsioteraapia erialal 41 bakalaureuse- ja 17 magistritudengit.

Lõpuaktused toimusid Tartu Ülikooli aulas (Ülikooli 18). Vaata salvestust järele UTTV-lehelt.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Erinevad ravimid

Ravimiteaduse õppekava toob paindlikkuse, magistriõppes saavad proviisoriks õppida ka farmatseudid

Tartu Ülikooli tudengid Delta õppehoones

Mentorlusprogrammis saavad väärtusliku kogemuse nii üliõpilased kui ka vilistlased

Kaasprofessor Ülle Voog-Oras MV avatervitusel 2024

Kaasprofessor Ülle Voog-Oras esmakursuslastele: „Vaielge õppejõududele vastu, küsige, kommenteerige ja muutke seeläbi maailma!“