Pexels

Farmaatsia instituut osaleb ravimite 3D printimise pilootprojektis

Tartu Ülikooli farmaatsia instituut osaleb ravimite 3D-printimise pilootprojektis. Esmaspäeval, 22. mail prinditi euroopaülese projekti raames ravimeid.

Tegemist oli Soome firma Curify OY poolt läbi viidava alfa-testiga, kus vastavalt protokollile prinditakse üle Euroopa erineva, ettenähtud kaalutisega tablette samasuguste printeritega. Fikseeritakse üksikannuste kaalutised ning seejärel määratakse toimeaine sisaldus igas printletis. Farmaatsia instituudis on projektiga seotud nii farmatseutilise tehnoloogia kui ka kliinilise farmaatsia teadlased ja üks jaemüügi apteek.

Nii osalevad Eestist pilootprojektis ka TÜ kliinikumi apteek, kus printimine toimus samuti esmaspäeval ning Tartu Raekoja apteek. Uus meetod võimaldab edaspidi asendada palju käsitööd nõudva ajamahuka personaalse retsepti järgi pulbrite valmistamise. Vaarika-vaniljemaitselised kummikommilaadsed tabletid sobivad hästi eelkõige lastele.

3D printimine

Veebiseminar: teadmussiirdedoktorantuur

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond korraldab veebiseminari, et tutvustada teadmussiirdedoktorantuuri eesmärke ja võimalusi selles osaleda.
Tartu Ülikooli eestvedamisel nõustati kuues riigis palju ravimeid võtvaid patsiente