Erakogu

Rahvusvaheline veebiseminar "Changes in pharmacy systems in the Nordic countries – evidence based or an ideological playground?"

Kutsume osalema rahvusvahelisel veebiseminaril: Changes in pharmacy systems in the Nordic countries – evidence based or an ideological playground?

Veebiseminar toimub 16. aprillil 2024 kell 13.00-16.00 Zoom keskkonnas.

Põhjamaades on apteegisüsteem mitmes riigis läbinud põhjaliku muutuse, kuid leidub ka neid riike, kus selle üle toimub praegu elav arutelu. Muutuste uurimisel on siiani peamiselt lähtutud ideoloogilistest ja poliitilistest motiividest ning lisaks ka reformide (soovimatutest) tagajärgedest. Teadlaste poolt on oluline jagada teavet apteegisüsteemi reformide kohta, võimaldades nii Põhjamaadel omavahel õppida ja kogemusi vahetada ning lisaks selgitada vajadus ravimipoliitika uuringuteks tulevikus.

Veebiseminaril tutvustatakse meetmeid Põhjamaade apteegisüsteemide tõhustamiseks ja arutletakse muutuste ning neid mõjutavate tegurite üle apteegipoliitikas. Tegemist on esimese veebiseminariga, mis käivitab iga-aastase arutelufoorumi Põhjamaade vahel erinevate ravimipoliitika küsimuste üle.

Veebiseminar on korraldatud Kopenhaageni Ülikooli, Ida-Soome Ülikooli, Islandi Ülikooli, Oslo Ülikooli, Uppsala Ülikooli ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös. Veebiseminar korraldatakse Põhjamaade POP-koostöö raames, kuhu kuulub 10 Põhjamaade partnerülikooli ja 5 seotud Balti ülikooli.

Täiendav info ja registreerumine

Registreerumine kuni 31.03.2024.

Tabletid

Tule külla!

Maarjavälja karjääripäev 2024

Ettevõtete esindajad üllatusid suurest hulgast entusiastlikest üliõpilastest

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda külastas Prantsuse saatkonna esindaja.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond suurendab koostööd Prantsusmaaga