Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi uued täienduskursused toetavad proviisorite erialaseid teadmisi ravimite kasutamise hindamise teenuse osutamiseks apteekides.
Koostöös farmaatsia erialaorganisatsioonide ja tervisekassaga on välja arendamisel ravimite kasutamise hindamise (RKH) teenus apteekides. Et apteegis töötavad proviisorid saaksid seda teenust osutama hakata, peavad neil olema teadmised teenuse olemuse, patsiendi raviskeemi hindamise ning tema igakülgse nõustamise kohta.
Tartu Ülikooli farmaatsia instituut avab täienduskursuse "Ravimite kasutamise hindamise täienduskursus", mille läbimise järel saavad juba üldapteegis töötavad proviisorid vajalikud teadmised teenuse osutamiseks. Kursus toimub alates 18. septembrist 12 nädala jooksul täielikult veebikeskkonnas. Selle jooksul tuleb kuulata loenguid, sooritada iseseisvad tööd ja osaleda veebi teel seminarides igal nädalal kolmapäeviti kell 16.00-17.30. Pilootkursusele on 20 kohta, seega saavad liituda vaid kiiremad.
Täpsem info ja registreerumine
Ka need, kes on juba omandanud põhjalikumad teadmised kliinilisest farmaatsiast kas täienduskursusel või tulevikus ka magistriõppes, saavad hakata RKH teenust osutama pärast vastava kursuse läbimist. Kursus kannab nimetust "Ravimite kasutamise hindamise ettevalmistuskursus kliinilise farmaatsia täienduskursuse läbinutele". Kursus toimub alates 13. novembrist nelja nädala jooksul veebikeskkonnas. Selle aja jooksul on vajalik sooritada iseseisvad tööd ja osaleda veebi teel seminarides igal nädalal kolmapäeviti kell 16.00-17.30.
Täpsem info ja registreerumine
Mõlemad kursused on tasulised.
9. oktoobril 2023 alustab taas e-kursuse kvaliteedimärki kandev ning täielikult e-keskkonnas toimuv täienduskursus „Ravimitest maakeeli“. Kursus annab ravimimaailma kohta tõenduspõhised baasteadmised, mis aitavad orienteeruda tänapäevases infotulvas.
Tegemist on MOOCiga, mis on õppijatele tasuta. Kursus toimub 09.10.23-20.11.23. Registreerumine on avatud alates 19. juunist. Täielikult veebipõhisel kursusel võib iga osaleja õppematerjali läbimise tempo ise valida. Arvestada tuleb vaid seda, et kursus tuleb läbida kuue nädala jooksul.
Kursusel saab osaleja:
Üliõpilased leiavad samanimelise vabaaine ÕISist MVFA.00.019