E-kursus "Ravimitest maakeeli" sai kvaliteedimärgi

Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi teadlaste loodud e-kursus ehk MOOC „Ravimitest maakeeli“ pälvis kvaliteedimärgi. Sama e-kursus on ka aasta e-kursuse nominent. Inspireerituna populaarsest e-kursusest, valmib sügiseks ka raamat „Ravimitest maakeeli“.

Farmaatsia instituudi teadlaste Janne Sepa, Ain Raali, Karin Kogermanni, Kersti Tederi ja Daisy Volmeri loodud e-kursus „Ravimitest maakeeli“ on esimene eestikeelne ravimite-teemaline MOOC. Kursuse eesmärk on jagada tõenduspõhist infot ravimite kohta, suurendades seeläbi ühiskonna teadlikkust ravimitest ning farmaatsia erialast. „Kursusega on meie kaudne soov, et inimestel tekiks oskus, usaldus ja julgus küsida apteekrilt ravimite kohta nõu,“ ütles farmakognoosia assistent Janne Sepp.

Kursuse edukaid lõpetajaid on tänaseks üle 300. „Kuivõrd ka üliõpilastel oli kursuse vastu suur huvi, avasime sügissemestril valdkonna tudengitele valikaine (lõpetajaid 115) ning praegu on kursus käimas ka üleülikoolilise vabaainena (registreerunuid 174). Seega suve alguseks on ravimite teemal teadmisi juurde saanud pea 600 osalejat,“ kirjeldas Sepp, lisades, et selle lühikese ainekursusega pole võimalik edasi anda kogu farmaatsiat, ent kel tekib sügavam huvi, on võimalik tulla Tartu Ülikooli proviisoriks õppima.

Kvaliteedimärgi grupihinnangus tõsteti esile e-kursuse ülihead struktureeritust, kursuse terviklikkust ning selle kasutajasõbralikkust. Esile tõsteti ka kursuse tehnilist teostust ja kvaliteetseid videosid.

Sepa sõnul on kvaliteedimärk suurepärane tunnustus tehtud töö eest. „See on ka märk kvaliteetsest koostööst kursuse autorite ja meie abijõudude vahel. Täname siinkohal meditsiiniteaduste valdkonna õppedisainerit Triin Marandit ning Toomas Peterselli ja Juho Jalvistet multimeedia talitusest. Samuti oleme tänulikud korduvalt filmimispaigana kasutatud Raekoja apteegile ja selle juhatajale, proviisor Janika Tähnasele.“

„Selle MOOC-ini jõudmine oli mõnusalt loominguline väljakutse ja tore, et sisemise naudinguga tehtust on kujunenud omamoodi edulugu. Kuigi verd ja pisaraid õnneks ei olnud, voolas higi lausa ojadena, nii et ega see lihtsalt küll ei tulnud,” lisas farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raal.

Aasta e-kursus

„Ravimitest maakeeli“ kandideerib ka aasta e-kursuse tiitlile. Kokku kandideerib tiitlile kuus kursust, neist viis Tartu Ülikoolist.

Aasta e-kursus kuulutatakse välja 28. mail toimuval virtuaalsel tunnustusseminaril, kus tutvustatakse parimaid e-kursusi ning nimetatakse uuesti ära ka kõik kvaliteedimärgi saanud e-kursused ja nende autorid.

Kursuse autorid:

Vaata ka kursust tutvustavat videot:

e:Lisateave: teemal tde saanud pea 600 osalejat